20
апрель
2022
Дара және күрделі етістік 47-50 жаттығулар
Бөлім: Қоршаған ортаны танып білемін
Педагогтің аты-жөні: Ахатаева Г.Т.
Күні: 15.04.22ж Пәні: қазақ тілі
Сыныбы: 2 ә Қатысушылар саны: 20 Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы: Дара және күрделі етістік 47-50 жаттығулар
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
2.1.2.1 - мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау
2.4.2.5 - дара және күрделі зат есім/сын есім/сан есім/етістікті анықтау
Сабақтың түрі
Кіріктірілген сабақ. Ағылшын,орыс тілі піндерінің қосылуымен.
Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар үшін:
Дара және күрделі етістіктерге мысалдар келтіріп жаза алады.
Көпшілік оқушылар үшін:
Сөз таптарын (дара және күрделі етістікті ) ажырата біледі.Сөздерге сұрақ қойып сөйлем ішінен етістікті таба алады
Кейбір оқушылар үшін:Тірек сөздерді пайдаланып әңгіме құрап жаза алады.Мәтін мазмұнына байланысты дұрыс сұрақ құрастыра алады.
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі
Сабақтың басы
3 мин (Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
Әрбір адам:туысым, досым, бауырым.
Әрбір сабақ: үйрену,ұғу,ұлағат. Әрбір ісің :тірлік,тірек,адамдық. Әрбір сөзің:шындық,бірлік,адалдық. Мақсаты: Бір -біріне жақсы көңіл күй сыйлау
Жаңа сабаққа кіріспе 4 мин
(Ұ) «Миға шабуыл» " Конверттегі сұақ "әдісі бойынша жүргізіледі
-Зат есім дегеніміз не?
-Зат есімнің сұрақтарын айт.
-Көпше түрдегі зат есімге қандай сұрақтар қойылады
-Дара зат есім дегеніміз не?
-Күрделі зат есімге мысал келтір
-Аралар, ұялар,есіктер сөздері зат есімнің қай түріне жатады?
-Жалқы есім дегеніміз не?
-Жалпы есімге мысалдар келтір
-Етістік дегеніміз не?
-Етістік қандай сұрақтарға жауап береді. -Дара етістік дегеніміз не? -Барып келді,ойнап отыр қандай етістік болады?
-Сұрақтарға жауап береді
Етістік –дегеніміз заттың қимылын іс-әрекетін білдіретін сөз.
-Не істеді? не қылды? қайтті?Деген сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор:
Әр дұрыс жауап
1- балл
Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу.
25 мин."Білім Ленд" түсіндірме жұмыс
Топтық жұмыс
47- жаттығу.Берілген тірек сөздерді пайдаланып, « Қазақ ғарышкерлеріі» тақырыбына әңгіме құрайды.
1- топ Тірек сөздер: 1991 жыл, 2 қазан, тұңғыш рет, Байқоңыр, ғарышкер, Тоқтар Әубәкіріов, ғарыш айлағы, ұшты, әйгілі болды.
2-топ Тірек сөздер:Талғат Мұсабаев үш рет 1994 жылы ,алғаш, 342 күнін өткізді ғарышта
3-топ Тірек сөздер:Айдын Айымбетов,2015 жылы, 2 қыркүйек, зерттеулер ,он күн, жүргізген,ғарышқа,ұшты
-Әр топ құраған мәтіндері бойынша бір сұрақтан дайындау
48-жаттығу Ребусты шешеді. Шешуіндегі сөз туралы білгендерін айтады. Бұл сөз қазір қалай аталады?
Еліміздің рәміздері туралы таныстырылым жасау
1- топ Елтаңба
2- топ Ту
3- топ Әнұран
Сергіту сәті: "Көңілді күн"Әніне билеу
Дәптермен жұмыс Жеке жұмыс
Дара етістік Күрделі етістік
тікті тіге алады
Ребусты шешіп,рәміз дер туралы айтады
Сабақты бекіту
10 мин Орыс тілі: 1.По стратегии "Миноточку" 2. Игра "Угадайка" Ағылшын тілі:"Bettez ballon" ойыны
"Білім ленд" тапсырмаларын орындау 1-тапсырма. Іс -әрекетті бейнелейтін суретті анықта 2- тапсырма. Мәтінді оқып етістіктерді тап . 3- тапсырма . Сөздер етістіктің қай түріне жатады? 4- тапсырма.Дара етістік пен күрделі етістікті сәйкетендір
"Кейіпкерді сипаттаймын" ойыны
Оқушының қимылы арқылы дара және күрделі етісіткерді айту 1 оқушы:қимыл іс-әрекет 2- оқушы :дара етістік 3- оқушы: күрделі етістік
Тақтада көрсетілген тапсырмалардың дұрыс жауабын жазады
2-сынып оқулығы,
Интер белсенді тақта
Сабақтың соңы
3 мин Кері байланыс."Мен не үйрендім?"
Үй тапсырмасы: 49-жаттығу
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетесіз? Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырма ұсынасыз? Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау.
Қабілетті оқушыларға:
Көбірек қолдануды қажет ететін оқушыларға:
Жалпы бағалау
Cабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1:
2:
Сабақты жақсартуға не жәрдемдеседі? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1:
2:
Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?
1:
2:
Педагогтің аты-жөні: Ахатаева Г.Т.
Күні: 15.04.22ж Пәні: қазақ тілі
Сыныбы: 2 ә Қатысушылар саны: 20 Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы: Дара және күрделі етістік 47-50 жаттығулар
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
2.1.2.1 - мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау
2.4.2.5 - дара және күрделі зат есім/сын есім/сан есім/етістікті анықтау
Сабақтың түрі
Кіріктірілген сабақ. Ағылшын,орыс тілі піндерінің қосылуымен.
Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар үшін:
Дара және күрделі етістіктерге мысалдар келтіріп жаза алады.
Көпшілік оқушылар үшін:
Сөз таптарын (дара және күрделі етістікті ) ажырата біледі.Сөздерге сұрақ қойып сөйлем ішінен етістікті таба алады
Кейбір оқушылар үшін:Тірек сөздерді пайдаланып әңгіме құрап жаза алады.Мәтін мазмұнына байланысты дұрыс сұрақ құрастыра алады.
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі
Сабақтың басы
3 мин (Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
Әрбір адам:туысым, досым, бауырым.
Әрбір сабақ: үйрену,ұғу,ұлағат. Әрбір ісің :тірлік,тірек,адамдық. Әрбір сөзің:шындық,бірлік,адалдық. Мақсаты: Бір -біріне жақсы көңіл күй сыйлау
Жаңа сабаққа кіріспе 4 мин
(Ұ) «Миға шабуыл» " Конверттегі сұақ "әдісі бойынша жүргізіледі
-Зат есім дегеніміз не?
-Зат есімнің сұрақтарын айт.
-Көпше түрдегі зат есімге қандай сұрақтар қойылады
-Дара зат есім дегеніміз не?
-Күрделі зат есімге мысал келтір
-Аралар, ұялар,есіктер сөздері зат есімнің қай түріне жатады?
-Жалқы есім дегеніміз не?
-Жалпы есімге мысалдар келтір
-Етістік дегеніміз не?
-Етістік қандай сұрақтарға жауап береді. -Дара етістік дегеніміз не? -Барып келді,ойнап отыр қандай етістік болады?
-Сұрақтарға жауап береді
Етістік –дегеніміз заттың қимылын іс-әрекетін білдіретін сөз.
-Не істеді? не қылды? қайтті?Деген сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор:
Әр дұрыс жауап
1- балл
Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу.
25 мин."Білім Ленд" түсіндірме жұмыс
Топтық жұмыс
47- жаттығу.Берілген тірек сөздерді пайдаланып, « Қазақ ғарышкерлеріі» тақырыбына әңгіме құрайды.
1- топ Тірек сөздер: 1991 жыл, 2 қазан, тұңғыш рет, Байқоңыр, ғарышкер, Тоқтар Әубәкіріов, ғарыш айлағы, ұшты, әйгілі болды.
2-топ Тірек сөздер:Талғат Мұсабаев үш рет 1994 жылы ,алғаш, 342 күнін өткізді ғарышта
3-топ Тірек сөздер:Айдын Айымбетов,2015 жылы, 2 қыркүйек, зерттеулер ,он күн, жүргізген,ғарышқа,ұшты
-Әр топ құраған мәтіндері бойынша бір сұрақтан дайындау
48-жаттығу Ребусты шешеді. Шешуіндегі сөз туралы білгендерін айтады. Бұл сөз қазір қалай аталады?
Еліміздің рәміздері туралы таныстырылым жасау
1- топ Елтаңба
2- топ Ту
3- топ Әнұран
Сергіту сәті: "Көңілді күн"Әніне билеу
Дәптермен жұмыс Жеке жұмыс
Дара етістік Күрделі етістік
тікті тіге алады
Ребусты шешіп,рәміз дер туралы айтады
Сабақты бекіту
10 мин Орыс тілі: 1.По стратегии "Миноточку" 2. Игра "Угадайка" Ағылшын тілі:"Bettez ballon" ойыны
"Білім ленд" тапсырмаларын орындау 1-тапсырма. Іс -әрекетті бейнелейтін суретті анықта 2- тапсырма. Мәтінді оқып етістіктерді тап . 3- тапсырма . Сөздер етістіктің қай түріне жатады? 4- тапсырма.Дара етістік пен күрделі етістікті сәйкетендір
"Кейіпкерді сипаттаймын" ойыны
Оқушының қимылы арқылы дара және күрделі етісіткерді айту 1 оқушы:қимыл іс-әрекет 2- оқушы :дара етістік 3- оқушы: күрделі етістік
Тақтада көрсетілген тапсырмалардың дұрыс жауабын жазады
2-сынып оқулығы,
Интер белсенді тақта
Сабақтың соңы
3 мин Кері байланыс."Мен не үйрендім?"
Үй тапсырмасы: 49-жаттығу
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетесіз? Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырма ұсынасыз? Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау.
Қабілетті оқушыларға:
Көбірек қолдануды қажет ететін оқушыларға:
Жалпы бағалау
Cабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1:
2:
Сабақты жақсартуға не жәрдемдеседі? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1:
2:
Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?
1:
2:
