Шымкент қаласы білім басқармасының
«№62 Н.Төреқұлов атындағы жалпы орта білім беретін мектебі»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қабылдау бөлімі:
(8723) 52-33-27
(8707) 622-77-22
Нашар көрушілер
нұсқасы
16
май
2022

Ашық сабақ Бастауыш сынып

Бөлім: Нұсқаулық жазамын
Педагогтің аты-жөні:Каржаубаева Д.С.
Күні:14.04.2022жқазақ тілі
Сыныбы:2ВҚатысушылар саны:                   Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы:Дара және күрделі етістік
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты2.1.4.1 - тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау;
2.4.2.3   Сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату
Сабақтың мақсаты:Барлық оқушы: етістікті табады және ажырата алады;
Көптеген оқушы: жіберілген қателарді табады және сұрақ қоя алады;
Кейбір оқушы: тірек сөздерді қатыстырып мағыналы сөйлем құрай алады;
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңіПедагогтің іс-әрекетіОқушының іс-әрекетіБағалауРесурстар
Сабатың басы
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Менің халім та-ма-ша! 
Сенің халің та-ма-ша!
 Оның халі та-ма-ша! 
Барлығы да тамаша!
Алдыңғы білім мен жаңа сабақты байланыстыру.
«Ысқыру»диктанты
Мысық ... .    Ит ... . Ұшақ  ... . Құс ... . 
-Сендер қандай сөз табын таптыңдар?
-етістік дегеніміз не?
-етістік нешеге бөлінеді?
«Мазайка» әдісі
Олай болса алдарыңдағы сөздерді дара және күрделі етістіктіктерге ажыратып жапсырыңдар.
Сабақтың мақсатымен таныстырамын: 
-Бүгін сендер етістік туралы білімдеріңді пысықтайсыңдар. Сауатты жазуға үйренесіңдер. Сұрақтарды басшылыққа алып, құстарды қалай қорғау туралы ереже құрауды білесіңдер.
Өлеңнің мазмұнына қарай қимылдар жасайды.
- заттардың іс-әрекетін білдіретін сөзддерлі жазады.
Етістіктерге бөліп жапсырады
«Тамаша! Керемет! Өте жақсы!»
Дескриптор:
-етістіктерді жазады;
Сұрақтарға жауап береді;
Жалпы: 
1-балл
Өлең шумағы
Музыка
АКТ
Интерак
тивті тақта
Сабақтың ортасыОқулықпен жұмыс
41-жаттығу. (ауызша) 
1.мәтінді тізбектеп оқыту
-Осы мәтінде қандай кейіпкерлер кездесті?
Әтеш және қаздың сөздерін бөліп оқыту.
-Екі оқушы шығып диалог жасау
«Талқылау» Диспут
-қаздың сөзі өзінің іс-әрекетіне лайықты ма? 
-неліктен?
-ал әтеш қандай пікір айтты?
*Бұл мәтіннің     негізгі ойын анықтайықшы.
-мәтінге ат қойыңдаршы?
42 – жаттығу. (жеке жұмыс) Сөйлемді оқып, қатесін тауып,  түзетіп жазады. Етістіктерді табады. 
Тоты- әдемі құс. Ол Африка, Австралия ормандарында тіршілік етеді.
-тоты қандай құс?
-сендерге ұнайды ма?
-біздің елімізде бар ма?
43- жаттығу. (тақтамен жұмыс) Пирамиданың жеті әріптен тұратын етістікті табады. Тапқан етістікті торкөздерге орналастырады. 
 
-қандай сұрақ қоямыз?
-қай сөз табының сұрағы?
Сайрады етістікті қатыстырып сөйлем құраңдар
44- жаттығу. (тақтамен жұмыс)
-Кім нені қорғауы тиіс?
-Неден қорғауы тиіс?
-Оларға қандай жағдай жасау керек? 
*суретпен жұмыс:
-қандай мезгіл?
-қандай жануарларды көріп тұрсыңдар?
Олай болса сол жануарларды өз апанына кіруге көмектесіп жіберейік.
Борсық пен аюды  күрделі және дара етістіктерді табу арқылы өз апандарына жеткізу.
 келе жатыройнадыжасылоқыды
торғайбара жатыройнап жүрдоптаржүгіріп келді
жуадысүзедіқашып кеттіжүгіріп жүркөрді
ағаштоқидымұғалімоқып отыркүтіп тұр
асықсопаққызылкүнделік 
Мәтінді оқып,тақырып қойып, мазмұнына қарама-қарсы пікір білдіреді.
- мақтаншақ болмауға, өз іс-әрекетіне лайықты болуға үйрету.
*«Әтеш пен қаз»
Сөздерді оқып, қатесін түзеп, етістікті табады.
-сәндік құс ретінде торда ұсталады.
*сайрады
-не істеді?
-етістік
-Адам құсты қорғауы тиіс.
-Қыстың суығынан аштықтан қорғауы тиіс.
-Құстарға дән шашып ұя жасау қажет.
Дескриптор:              Жалпы:
 3 балл.
-қатесін табады;
-етістіктерді табады;
Дескриптор:
-шешуін табады, етістікке сөйлем құрап жазады;
Дескриптор:
-жануарлады өз үйлеріне жеткізеді:
Жалпы:6-балл
2-сынып оқулығы 
Дәптерлері
Слайд 
Тапсырма 
Сабақтың  соңы Рефлексия
-Бүгін не білдік?
-Не жаңалық болды?
-Қандай қиындықтар туындады?
Оқушылар өздерінің тақырып бойынша оқып, зерделегенін сөйлемдер арқылы тұжырымдайды.«Тамаша! Керемет! Өте жақсы!»Кері байланыс
Үйге  тапсырма      Мәтінді қатесін түзеп жазу. «Ғарышқа» сөзіне дыбыстық талдау жасау.86 бет 46-жаттығу

Саралау.  Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетесіз? Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырма ұсынасыз? Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау.
Қабілетті оқушыларға:
Көбірек қолдануды қажет ететін оқушыларға:


Жалпы бағалау
Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1:
2:
Сабақты жақсартуға не жәрдемдеседі? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1:
2:
Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?
1:
2:
Тексерілді:




 
Прокомментировать
Введите код с картинки:* Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив