16
май
2022
Ашық сабақ Бастауыш сынып
| Бөлім | Буын және тасымал | |||||
| Педагогтің аты - жөні | Карабаева Жадыра | |||||
| Күні | 03.02.2022ж | |||||
| Сынып:1«В» | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны | ||||
| Пәні | Ана тілі | |||||
| Сабақтың тақырыбы | Буын.Туған жер | |||||
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.2.9.1 дауысты дыбыстардың буын құрайтынын білу, буын санын анықтау; 1.4.1.1 айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу | |||||
| Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар:Жоспар бойынша мәтін бөліктерін анықтайды. Оқушылардың басым бөлігі:Дауысты дыбыстардың буын құрайтынын біледі, сөздегі буын санын анықтайды. Кейбір оқушылар:Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазады. | |||||
| Сабақтың барысы | ||||||
| Сабақтың кезеңі /уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
| Сабақ тың басы | Психологиялық ахуал Біз -балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. Ширату. «Аққала жасаймыз» ойыны
| Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы бірге орындайды. Жақсы көңіл күй қалыптастырады. Сұрақтарға жауап беріп,қағаздардан аққала жасайды.. | Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. От шашу | Оқулық Түрлі түсті қағаздар | ||
| Сабақ тың ортасы | Оқулықпен жұмыс
ә) сөздік жұмысы жүргізіледі; б) жеке оқушыларға оқытады; в) мазмұнына байланысты сұрақтар қояды; г) топқа өлең шумақтарын бөліп береді; ғ) мәнерлеп оқытады. Дәптермен жұмыс 1-жаттығу Өлеңнің соңғы екі жолын көшіріп жазады. Сергіту сәті 2-жаттығу. Тақтамен жұмыс Көк жүзінде көп жолақ. Шешуі: кемпірқосақ. «Мен қазақпын!» Қ. Рақымның әнінен үзінді тыңдату. Бұл ән кім туралы? Қазақ халқы қандай халық? Мен қазақпын!» деп өз бойыңдағы қандай қасиеттерге байланысты айта аласыңдар? Яғни нағыз қазақ азаматына тән қандай қасиеттерді атар едіңдер? Сергіту сәті. «Мен қазақпын» жаттығу. Шығармашылық тапсырма ретінде орындалады. Алатау сөзіндегі әріптерден бірнеше сөз жасап жазады. 3-жаттығуда Алатау сөзінен бірнеше сөз жасап жазады. Мысалы: Ала, тау, ау, ата. Сөздерін табады. | 1-жаттығу. Тақырыбы бойынша өлеңнің мазмұнын болжайды. Содан кейін тыңдайды. Сөздік жұмысы жүргізіледі. Шапақ – Күн сәулесі. Жекелеген оқушылар дауыстап оқиды. Мазмұнына байланысты сұрақтарға жауап береді. Өлеңнің соңғы екі жолын көшіріп жазады. Көркем жазу
Шешуі: кемпірқосақ. – Нағыз қазақ азаматы бауырмал, батыр, ақылды, білімді, дос, қонақжай, ана тілінде таза сөйлейді, еліне адал қызмет етеді, туған жерін сүйеді, салт-дәстүрін біледі, ар-намысты биік қояды, ұлтжанды, Отан қорғауға әзір, рухы мықты. 3-жаттығуда Алатау сөзінен бірнеше сөз жасап жазады. Мысалы: Ала, тау, ау, ата. Сөздер жазылған жұлдызша- ларды (көк жұлдызша қызылдың оң жағында және жасылдан жоғары орналасатындай етіп) бояйды. Сұрақтарға жауап береді | ҚБ. «Бар бармақ» арқылы бағалайды. ҚБ. «Отшашу» арқылы бағалау | Оқулық Оқулық Жұмбақтар оқулығы | ||
| Сабақтың аяғы | «Үш сұрақ» әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Үйге тапсырма | «Жалғасын тап» ойыны арқылы жүргізіледі. Оқушыны жылдам ой қорытуға баулу. Оқушының логикалық ойлауы дамиды, жылдам ой түйіндейді. | Кері байланыс. «Үш түсті вагондар»Микрофон | |||
| Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
| Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішіндеүлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулеренгіздім жəне неліктен? | «Менің көңіл-күйім баспалдағы» Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады. Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады. | |
| Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? | ||


