16
май
2022
Ашық сабақ Бастауыш сынып
| Бөлім | Сөз және оның мағынасы | |||||
| Педагогтің аты - жөні | Қасымбекова Б | |||||
| Күні | 13.04.2022ж | |||||
| Сынып:1«Б» | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны | ||||
| Пәні | Ана тілі | |||||
| Сабақтың тақырыбы | Заттың атын білдіретін сөздер Доп та керек, дос та керек | |||||
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.2.1.2 оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету; 1.4.2.1 заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолдану | |||||
| Сабақтың мақсаты | Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Өлеңді мәнерлеп оқуға машықтанады. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерден тұратын сөйлемді есту бойынша және қатесін түзеп жазады. Заттың атын білдіретін сөздерге сұрақ қояды, заттың атын білдіретін сөздерді қатыстырып, сөйлем құрайды.. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.. | |||||
| Сабақтың барысы | ||||||
| Сабақтың кезеңі /уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
| Сабақ тың басы | Психологиялық дайындық Дөңгеленіп тұрамыз, Үлкен шеңбер құрамыз. Бірімізге-біріміз, Лебіз айтып шығамыз. | Психологиялық ахуалға берілген өлеңді айтады және бір-біріне жылы сөздер арнайды. | Жарайсың- дар | Оқулық, жұмыс дәптерлері Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы | ||
| Сабақ тың ортасы | Оқулықпен жұмыс Заттың атын білдіретін сөздер Доп та керек, дос та керек Күні бойы доп тебем, Доп тепкенде Дөп тебем. Жүгіремін қуалап Жеке ойнауды жек көрем, Жақсы екен доп деген. Тебе білсең еппенен. Осы көпшіл добыммен Достар таптым көптеген Ғалымбек Жұматов Ғалымбек Сағымбайұлы Жұматов — 1952 жылы 15 қазанда Павлодар облысы, Ертіс ауданы, «Үлгілі» ұжымшарында туған Павлодар облысы бойынша меншікті тілшісі болды. Қазақстан Редакторлар Кеңесінің мүшесі.Балаларға арналған жыр жинақтары бар. Доп ойнауды ұнатасыңдар ма? Доппен тағы қандай ойын ойнайсыңдар? Өлеңнен кім? не? сұрақтарына жауап беретін сөздерді тап «Қағып алу ойыны» 1.Заттың атын білдіретін сөздерді ата 2.Кім? деген сұраққа жауап беретін сөздерді ата 3, Не? деген сұраққа жауап беретін сөздерді ата Дәптермен жұмыс Балалар доп ойнады. Ержан қақпашы болды.Бүгін ойын қызықты өтті. Сергіту сәті Допты себетке жинау ойыны Сұрақтар жазылған допты себетке салады. Кім?кімдер? Не? нелер? Сүрақтарының жауаптарын скбетке салады. 3-жаттығу. Сурет бойынша мәтін құрастырады Шапалақтау арқылы Кім? сұрағына жауап беретін сөзді табу | Мәнерлеп оқуға қойыла- тын талаптарды айтады:
Туралы түсінік қалыптастырады Сұрақтарға жауап береді. Допты қағып алып,сұрақтарға жауап береді Көркем жазу
Балалар жауап беріп себетке салады. оқушылар сурет бойынша мәтін құрастырады . Кім? сұрағына жауап беретін сөзді табады | «От шашу» арқылы бағалау. «Жұлдыздар» арқылы бір-бірін бағалау. Жарайсыңдар . | Оқушы дәптері Ғалымбек Жұматов суреті | ||
| Сабақтың аяғы |
| Оқушыларға кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері Белгілейді.көтереді | Түстерді таңдау | Оқушы дәптері Түрлі түсті түстер | ||
| Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырма ұсынасыз? | Бағалау -Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
| Қабілетті оқушыларға: Көбірек қолдауды қажет ететін оқушыларға: | ||
| Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті?Оқыту туралы да сабақ беру туралы ойланыңыз 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да сабақ беру туралы ойланыңыз 1: 2: Сабақ кезінде сынып немесе жекеленген оқушыеың жетістіктері қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақта неге назар аудару 1: 2: | ||